Spodní údery
Spodní úder na tělo (zvedák) z čelního postavení
Druhý základní úder je zvedák. Rozlišujeme zvedák na spodní část těla (trup) a zvedák na hlavu, bradu. Zvedák na spodek provádíme nejdříve z čelního postavení, které je jednodušší.
Postavíme se čelně k soupeři a rozkročíme se asi na šíři ramen, kolena mírně pokrčena. Obě ruce jsou u brady v takzvaném dvojitém krytu. Brada je svěšena na hruď. Dále jednu ruku spustíme k pasu tak, aby byla v pravém úhlu, oběma nohama celé tělo stočíme od soupeře, abychom měli vzdálenost asi 30 cm od protivníka. V tomto případě zasahujeme soupeře na spodek, přední ruka nám kryje hlavu, je před bradou. Po zasáhnutí soupeře se opět vracíme do původního postavení. Stejný postup je i druhou rukou. Pozor, abychom při stočení tak zvaném nabíjení dali do úderu celé tělo, abychom zvedli obě paty a skutečně zvedali úder.
Spodní úder (zvedák) z bočního postavení zadní rukou
Zvedák zadní rukou na spodek soupeře provedeme tím způ¬sobem, že zadní ruku spustíme k pasu, aby paže byla v pravém úhlu k soupeři. Při provedení úderu přední nohou provedeme úkrok do strany, abychom byli k soupeři čelem. Současně s tímto pohybem zasahujeme soupeře na spodní část trupu, opět pomocí zvednutí těla a paty, zvedáme. Přední ruka při tomto úderu nám kryje bradu. Opět se vracíme do základního postavení.
Spodní úder (zvedák) přední rukou z bočního postavení
Zvedák přední rukou je poněkud odlišný technikou. Přední ruku opět spustíme k pasu do pravého úhlu a současně s tím oběma nohama se stočíme do strany, abychom měli dostatečnou dráhu k provedení úderu. V tomto pohybu, když již máme dobrou vzdálenost k soupeři, opět celým tělem provedeme úder na spodní část těla. Po zasažení soupeře se zase vracíme do boxerského střehu. Každý úder provádíme celým tělem za pomocí vytáčení nohama.
Zvedák na hlavu provádíme stejným způsobem jako zadní tak přední rukou, pouze vzdálenosti jsou jiné. Paže nejdou do pravého úhlu jak při úderu na spodek. Obrana je opět stejná.