VÝUKA LEZENÍ NA ZŠ A SŠ – UMĚLÉ HOROLEZECKÉ STĚNY

Kvalifikace vyučujících a doporučená velikost výukové skupiny

Pro výuku lezení na umělé lezecké stěně na II. stupni ZŠ a SŠ doporučujeme, aby měl pedagogický pracovník vždy doplňující kvalifikaci a zkušenosti. Takovou kvalifikací může být instruktor lezení na umělé lezecké stěně – kurz akreditovaný MŠMT, nebo případně další možné kvalifikace z komerční i nekomerční sféry (instruktor sportovního lezení ČHS, instruktor skalního lezení ČHS, instruktor horolezectví ČHS nebo horký vůdce UIAGM).

Pro úspěšné zvládnutí výuky sportovního lezení na II. stupni základních škol a na středních školách je mimo dodržení obecně platných bezpečnostních doporučení nezbytná odpovídající kvalifikace vyučujícího a typu lezení odpovídající velikost výukové skupiny. Za maximum pro vedení výuky na boulderingové stěně je možné považovat skupinu 16 žáků, jako optimální je však skupina do 10 žáků. Na lezení s lanem je maximem skupina o velikosti 12 žáků, jako optimální pro kvalitu výuky považujeme skupinu 8 žáků.

 

Na hřišti i na vodě být s dětmi vždy v pohodě |
Fakulta sportovních studií |
Masarykova univerzita |
Logo Fakulty sportovních studií
| Copyright © 2011, Fakulta sportovních studií
| Počítadlo návštěv: 57574 návštěvníků od 27. 11. 2011 (z toho 1076 z FSpS).
| © Code: Jiří Krejčí, Petr Zaoral; Design: V.Kotarová, M.Blažová
Creative Commons License VÝUKA LEZENÍ NA ZŠ A SŠ – UMĚLÉ HOROLEZECKÉ STĚNY by Mgr. Radek Lienerth, Mgr. Jiří Baláš, Ph.D., Mgr. Zdeňka Kubíková, Ph.D. Mgr. Martina Bernaciková, Ph.D is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Based on a work at http://www.fsps.muni.cz/sdetmivpohode/kurzy/horosteny/.
Investice do vzdělávání