Standardizace testů pro testování korových funkcí u dospělé populace

Korové funkce jsou tzv. vyšší poznávací funkce a umožňují nám vnímat naše tělo v prostoru, plánovat pohyb, rozpoznat rozdílnou hmotnost a podobně. Jsou to funkce, které jsou jakýmsi předpokladem k pohybu. Pomocí těchto testů jsme schopni vyhodnotit, jak na tom tyto funkce u nás jsou. 

17. 9. 2021 Klára Vomáčková

Vytvořila jsem soubor testů, které budou sloužit k hodnocení úrovně korových funkcí u daného jedince. Některé z nich můžete vidět na fotografiích níže. Aby mohlo být toto testování vytvořeno, je potřeba stanovit škálu a scóre jednotlivých testů. Proto je potřeba provést testování alespoň u 100 osob. S tím nám můžete pomoci i vy. 

Testování je fyzicky nenáročné a zabere maximálně 30 minut. Hodnotí se jednoduché pohybové úkony, poznávání hmatem a podobně. Součástí testování je také vyplnění dotazníku. Vše je anonymní a nelze tak spojit testovanou osobu s výsledky testování. Výzkum je zaměřen na ženy a muže ve věku 18-40 let, kteří jsou bez diagnózy poruchy centrálního nervového systému nebo omezení pohybu.  

Testování by mělo být dokončeno do konce roku včetně většiny závěrů. Testovací škála a závěry testování by měly být po skončení k dispozici. 

Zjistěte i vy, jak na tom jste. Testování probíhá na naší fakultě (Kamenice 735/5, Bohunice, Brno) v místnosti 224.

Volné termíny


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info