Raketové sporty (badminton, squash) ve školní TV. A proč ne?
Cvičení a hry pro více hráčů
4 x 4 na polovině nebo na celém kurtu
Pokud máme na jeden kurt 16 hráčů, rozdělíme je na 4 družstva (A-D) po 4 hráčích. Každé družstvo hraje na čtvrtině kurtu. „A“ hraje na polovině kurtu proti „B“ a „C“ hraje na druhé polovině kurtu proti „D“.
V tomto postavení, jakmile hráč odehraje míček, utíká mimo kurt a zařadí se na konec řady. V první variantě této hry se hráči snaží odehrát co nejdelší výměnu. Hráči si snaží nahrávat.
V druhé variantě této hry hrají družstva proti sobě na body. Hráči se snaží co nejrychleji ukončit výměnu.
V třetí variantě zůstává pouze 1 hráč z družstva na kurtu, ostatní 3 stojí vedle. Družstva hrají naproti sobě. Stejný hráč hraje více výměn po sobě. Jakmile hráč udělá chybu, jde ven z kurtu a na kurt přichází další hráč ze stejného družstva.
Amerika/kolotoč
Tato hraje je velmi podobná Americe ve stolním tenise. Hráče rozdělíme na dvě poloviny. Jedna polovina se seřadí vedle jedné strany kurtu a druhá polovina se seřadí vedle kurtu na druhé straně sítě. První hráči z obou polovin si stoupnou na kurt. Jakmile odehrají svoji výměnu, běží na druhou polovinu kurtu za síť a zařadí se do řady.
Opět můžeme zvolit několik variant, hráči se snaží odehrát co nejdelší výměnu, anebo hráči hrají na vypadávání. Jakmile jsou poslední dva, hrají klasickou dvouhru a vítěz této výměny se stává celkovým vítězem.
Buď hrajeme na polovině kurtu do kříže, nebo na celém kurtu pro dvouhru.
Učitel nahrává (kolotoč)
Učitel stojí na jedné straně sítě a ostatní hráči na druhé straně sítě. Jakmile hráč odehraje míček, běží na druhou stranu kurtu až za učitele, oběhne ho a vrací se zpátky za síť na konec řady. Pokud nahráváme menšímu počtu hráčů, stačí, když hráči po odehrání míčku běží dopředu směrem k síti a u sítě se otočí a běží na konec řady.
Pokud máme šikovnější skupinku hráčů, můžeme zvolit složitější variantu. Každý z hráčů odehraje dva údery za sebou. První ze zadní části kurtu, druhý z přední části kurtu. Učitel odehraje dlouhé podání, hráč vrátí míček klírem a po té učitel odehraje drop (míček umístí zezadu za síť).
Soutěž v podání pro 2 a více týmů
Pokud chceme u hráčů formou soutěží procvičit podání. Rozdělíme hráče do družstev (např. 4 družstva po 5 hráčích). Družstva soutěží mezi sebou. Každý hráč z týmu má tři pokusy na zahrání přesného podání (trefování se na cíl, např. obruč). Družstvo si počítá úspěšné pokusy, nejlepší tým vyhrává.