Nový projekt pro onkologické pacienty Onkofit.cz

Ve spolupráci Fakulty sportovních studií a Masarykova onkologického ústavu vznikl projekt Onkofit. OnkoFit.cz je webový portál poskytující edukační servis pacientům a rodinným příslušníkům. Zaměřuje se na fyzickou aktivitu onkologických pacientů. Do budoucna bude rozšířen i o oblast životosprávy a psychologického poradenství. Cílem portálu je zlepšení kvality života onkologických pacientů, procházejících náročnou léčbou.

16. 10. 2022

Ambasadorem je herec Jiří Dvořák. Odbornými garanty jsou kromě lékařů z Masarykova onkologického ústavu i MUDr. Kateřina Kapounková, Ph.D. a Ing. Iva Hrnčiříková, Ph.D. Na pohybových videích se podíleli kolegové z Katedry podpory zdraví s Celouniverzitního sportu. Portál byl představen na Brněnských onkologických dnech 12.–14.10.2022.

Webová stránka Onkofit.cz bude nabízet:

• krátká videa se cvičením dle jednotlivých diagnóz a obtížností
  • příběhy reálných, cvičících pacientů
  • webináře
  • novinky a zajímavosti, kalendář akcí
  • brzy bude doplněno o poradenství v oblasti psychologie a kvalitní životosprávy.