MUNI Devils jsou druhým nejlepším gsportovým univerzitním týmem

Celouniverzitní tým MUNI Devils se zúčastnil druhého ročníku mezinárodního turnaje v GSPORTU (kombinace sportu a esportu), který byl zároveň poprvé pod záštitou Českých akademických her, a dovezl si stříbrnou medaili.

17. 6. 2024

Tohoto ročníku GSPORTU se účastnilo 29 univerzit z celé Evropy a do offline finále v Praze se kvalifikovalo 8 nejlepších univerzit. MUNI Devils byli na turnaj pozváni na poslední chvíli jako divoká karta, protože ukrajinský tým NUPESU se nemohl kvůli politické situaci zúčastnit a MUNI Devils byli po online části první pod čarou.

„Na sestavení týmu jsme bohužel měli pouze 2 dny a soupiska týmu byla s komplikacemi a v oslabeném složení na poslední chvíli odevzdána. I přes tyto komplikace a nepříjemnosti jsme byli odhodláni srdnatě bojovat. Tým VŠB Wolves však nakonec byl nad naše síly, hlavně v esportové části,“ hodnotí turnaj kapitán týmu Ondřej Mikuš. Po vítězství ve futsalovém klání (8:1) a celkově nejlepšímu času na překážkové dráze MUNI Devils těsně prohráli v zápase ve hře EA FC 24 (Ve složení Martin Řehola a David Blanař 1:2, 1:4) a výrazně v zápase ve hře Counter-Strike 2 (3:13, 2:13), kde narychlo složená sestava měla nejvýraznější trhliny (Ondřej Mikuš, Jakub Dvořák, Matěj Schwesig a Václav Piskač) a musela být doplněna jedním hráčem z EAFC 24 (David Blanař). Stav série tak byl 2:2 a rozhodovalo se v reakčně koordinační hře Blaze Pods, kde se zásadním ukázala příprava na tomto specifickém cvičení a VŠB vítězství uzmula na svou stranu a následně v dalších kláních obhájila premiérové vítezství z minulého roku.

Celkově se MUNI Devils umístili na mezinárodním turnaji na 5. místě a v hodnocení Českých akademických her na medailovém 2. místě. „Jednalo se o skvěle zorganizovanou akci, za kterou patří organizátorům z GSPORTU a FTVS Karlovy univerzity velký dík a za celý tým se nemůžeme dočkat až se této akce zúčastníme příští rok a pokusíme se sesadit VŠB z jejich prozatímního trůnu,“ dodává Mikuš.

Finále se zúčastnily týmy z těchto univerzit: Masarykova univerzita, Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava, Slezská univerzita v Opavě, Univerzita Pardubice, Slovenská technická univerzita v Bratislavě, Univerzita sv. Cyrila a Metoda v Trnavě, Kajaani University of Applied Sciences (FIN), University of Agder (NOR)

Složení týmu MUNI Devils na offline finále: Ondřej Mikuš (kapitán týmu), Jakub Dvořák, Václav Piskač, Matěj Schwesig, Martin Řehola (kapitán EA FC sekce), David Blanař, Andrea Karásková (fotografie/organizační podpora)