CZECH WEIGHTLIFTING OPEN 2019

12. 7. 2019

Fakulta sportovních studií MU pořádala 28.-30. června 2019 společně s Českou asociací univerzitního sportu a Českým svazem vzpírání jedinečnou událost CZECH WEIGHTLIFTING OPEN 2019. Tato akce tvořila otevřenou mezinárodní soutěž OPEN jednotlivců a TEAM OPEN, do které se mohl přihlásit kdokoliv, kdo chtěl vyzkoušet zazvedat si na pořádné soutěži a před publikem, a to buď jako jednotlivec nebo ve vlastním týmu s dalšími třemi účastníky dle vlastní volby. Dále bylo součástí vzpěračské soutěže 2. Akademické mistrovství ČR ve vzpírání, kterého se mohli zúčastnit studenti českých vysokých škol. V hale míčových sportů, ve které probíhaly všechny soutěže rozprostřené do tří dnů, vystoupilo na vzpěračském pódiu 80 účastníků z České a Slovenské republiky, dále z Itálie a z Ruska.

Paralelně se vzpěračskými soutěžemi se konal také IWF vzpěračský seminář a dvoudenní Konference o kondičním tréninku v silových sportech.

IWF vzpěračský seminář byl pořádán pod záštitou Českého svazu vzpírání, tzn. že kvalita jednotlivých přednášek a přednášejících byla zaručena. Seminář byl určený především trenérům vzpírání, ale byl zdarma otevřen všem zájemcům o tuto problematiku. Trenéři měli možnost shlédnout přednášky o fyziologii a fungování těla, periodizaci a plánování sportovního tréninku, metodice nácviku speciálních vzpěračských tréninkových prostředků, novinky v IWF Antidoping Policy 2019. V neposlední řadě bylo trenérům umožněno vyzkoušet si moderní přístroje na FSpS, které umí diagnostikovat úroveň rozvoje silových schopností, složení těla a posoudit rovnováhu při vykonávání pohybů a rozložení tlaků na chodidlech při chůzi.

Dvoudenní konferenci o kondičním tréninku v silových sportech proběhla pod záštitou Fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity a přednášky byly rovněž na nejvyšší úrovni. Úvodu konference se chopili Mgr. Tereza Králová a Mgr. Jan Caha, kteří ji oficiálně zahájili. Za FSpS se na přednáškách představili Mgr. Tomáš Hlinský a Mgr. Jan Caha.

Organizační zázemí tvořili doktorandští studenti z katedry atletiky, plavání a sportů v přírodě v čele s PhDr. Janem Cackem, Ph.D. a Mgr. Terezou Královou.

Děkujeme všem, co nám pomáhali tuto akci zrealizovat, bylo to skvělé!

… a road to CZECH WEIGHTLIFTING OPEN 2020