Campus Day na kampusu již podruhé

3. 6. 2019

V univerzitním kampusu Masarykovy univerzity Bohunice byla loni založena tradice setkávání se napříč pracovištěmi kampusu, 16. 5. 2019 se proto již podruhé sešli zaměstnanci a studenti tří fakult Masarykovy univerzity spolu se zaměstnanci ostatních subjektů sídlících v kampusu na akci CAMPUS DAY 2019. V bohunickém kampusu mají sídlo Lékařská fakulta, část Přírodovědecká fakulta a Fakulta sportovních studií, Ceitec MU, Správa univerzitního kampusu Bohunice spolu s Knihovnou UKB.

Ráno probíhala na FSpS registrace do sportů a ostatních aktivit, následovalo zahájení sportovních aktivit, florbalové a badmintonové turnaje mezi jednotlivými pracovišti. Odpoledne se bylo možno poznat lépe kampus a projít 5000 kroků kampusem v pochodu  Poznej kampus. Díky tomu bylo možné vidět místa, kam se běžně student či zaměstnanec nedostane. Úkolem bylo projít 10 stanovišť a splnit jednotlivé úkoly a poznat pracovní či vědecké činnosti ostatních kolegů… Na lávce probíhala módní přehlídka, kde studenti prezentovali pracovní oděvy jednotlivých pracovišť, byly zde vidět např. historické úbory zdravotnického personálu anebo knihovnic spolu s těmi současnými. Studenti ze sportovní fakulty zase s nadsázkou sobě vlastní představili sportovní úbory z doby nedávné…

V průběhu dne se hrál stolní tenis, pétanque anebo jen fandilo kolegům a studentům z domovských týmů. Některá pracoviště pojala akci jako teambuilding svého pracoviště a kolegové sdíleli aktivity společně.  Odpolední program zahájil křest nového venkovního stolu na stolní tenis za účasti děkanů fakult a zástupců ostatních subjektů. Následovalo vyhlášení umístění ve sportovních aktivitách, kdy naše fakulta se umístila na prvním místě ve florbalu a dvojice z Katedry podpory zdraví získala 2. místo v turnaji v badmintonu – pokročilí. Výhercům blahopřeje!  Volná zábava pak pokračovala za hudební účasti kapel Poison Candy a Tyršova společnost.

Studené květnové počasí akci moc nepřálo, přesto si zaměstnanci i studenti našli chvilku a sešli se se svými kolegy.

Za rok na shledanou!

Autor fotek: Martin Kopáček