Biatlonisté vezou z Krasnojarsku medaile

11. 3. 2019

Sportovci Fakulty sportovních studií právě reprezentují na 29. Zimní světové univerziádě v Krasnojarsku v Rusku, která potrvá do 12. března. Tým biatlonistů z Fakulty sportovních studií MU vede doc. Ondráček a trenér Mgr. Michal Žák  z Katedry atletiky, plavání a sportů v přírodě. Biatlonisté získali o víkendu 2 medaile.

V sobotu 9. 3.  vybojovala dvojice Natálie Jurčová (studentka FSpS MU) a David Tolar (ČVUT Praha) stříbro v single mix štafetách v biatlonu. Ve větrném závodě zaostali o pouhých 6,5 vteřiny za domácími závodníky z Ruska, třetí místo obsadila dvojice z Francie.

Vedoucí české biatlonové výpravy Jan Ondráček z MU v Brně pro server biatlon.cz řekl: „Trenér Michal Žák dlouho přemýšlel, jak štafetu postavit a nakonec se rozhodl pro střelecké typy. Vzhledem k větrnému počasí, které v sobotu v Krasnojarsku panovalo, se toto rozhodnutí ukázalo jako dobré. Předpokládali jsme, že se budeme o stříbro a bronz prát společně s Francií, Polskem a Norskem. Rusko totiž  bylo jasným favoritem. Natka s Davidem však závodili nad očekávání. Od počátku se pohybovali v popředí a až na cílovou metu stále tlačili na ruskou dvojici. Mám velkou radost, že se biatlon bude domů vracet s medailí. A třeba jim ještě není konec, třeba Natka s Davidem vyhecovali svým vystoupením i ostatní. Závody s hromadným startem budou ještě otevřené.“

Po sobotním úspěchu českých biatlonistů následovala v neděli pak další medaile. Adam Václavík (student FSpS MU) získal bronzovou medaili v závodu s hromadným startem v biatlonu. V posledním závodu byly poměrně těžké podmínky i terén, před závodem čerstvě nasněžilo. Adam byl od třetí střelby bezchybný a také nejrychlejší na trati. Zvítězil Nor Espen Uldal, druhý Bělorus Maksim Varabei.

Všem sportovcům blahopřejeme!

Foto:  Jakub Pláteník, web pořadatele - krsk2019.ru

MUNI na 29. Zimní světové univerziádě v Krasnojarsku v Rusku.