Účast našich výzkumníků na kineziologické konferenci

Zúčastnili jsme se mezinárodní sportovní konference v Opatiji. Ve dnech 15.–⁠19. 9. 2021 výprava zastoupená výzkumníky z fakulty sportovních studií a přírodovědecké fakulty představila řadu výzkumných projektů. Na programu byl výzkum basketbalistek nebo návrh inkluzivního sportoviště.

21. 9. 2021 Nikola Stračárová

Mezinárodni kineziologická konference byla i letos rozdělená do několika podtémat, mezi než patřila medicína sportu, ale i sportovní management. Celé konferenci dominovaly přednášky hostujících expertů ze Slovinska, Německa, Francie či Polska. Výzkumníci ze Spojených států amerických nebo Číny své příspěvky přednesli distanční online formou.

Pro některé naše badatele to byla vůbec první zkušenost se zahraniční konferencí. To byl i případ Mgr. Kateřiny Jenčíkové. „Byla jsem z prezentace před ostatními výzkumníky dost nervózní" říká, "Ale to k tomu asi patří a nakonec to, myslím, dobře dopadlo. Příště už nervozitu zkusím nechat doma," dodává s úsměvem.

Projekt Mgr. Jenčíkové byl navíc mezi těmi našimi ojedinělý v tom, že na něm spolupracovala s hostující Zagrebskou univerzitou. Tato spolupráce je pro obě školy výhodná, neboť výzkumníci mohou sdílet nejen znalosti, ale i nákladné vybavení, které by si jinak jedna samotná univerzita mohla dovolit jen s obtížemi.

Konferenci pořádala Zagrebská univerzita letos na stejném místě již podeváté. Tento ročník pandemie covidu-19 odsunula z loňska. Pořadatelé jsou si však jistí, že příští ročník již proběhne bez obstrukcí. Pořádat ho bude naše brněnská Masarykova univerzita.