Studenti z celého světa zavítali na letní školu Summer School of Sport and Exercise Sciences

17. 7. 2018

9.–13. července se na Fakultě sportovních studií konal první ročník letní školy Summer School of Sport and Exercise Sciences. Studenti z Česka, Srbska, USA, Nového Zélandu a Číny se přiučili novým poznatkům z těch nejzajímavějších odvětví sportovních věd a přitom měli možnost prakticky využít moderní zázemí fakulty včetně laboratoří.

Intenzivní pětidenní program se věnoval tématům lidské výkonnosti, aplikované kinezioterapie, sportovní výživy a regenerace, sportovnímu tréninku, psychomotoriky a sportovním masážím. Program byl navržen prakticky tak, aby si studenti mohli všechny poznatky ihned vyzkoušet.  Oproti klasické výuce tak studenti letní školy trávili více času v laboratořích a tělocvičnách než na seminářích. Někteří dobrovolníci dokonce podstoupili různé testy, jejich výsledky byly následně odborně analyzovány a srovnány s průměrnou populací i některými profesionálními sportovci.

Kromě odborného programu měli studenti také možnost prozkoumat Brno a jeho nejvýznamnější památky. V rámci volnočasových aktivit navštívili pivovar Starobrno, kde se dozvěděli spoustu zajímavostí o vaření piva, a interaktivní VIDA Science Centre.