Přivítali jsme studenty juniorské univerzity MjUNI

Projekt MjUNI (Masarykova juniorská univerzita) je program celoživotního vzdělávání, určený žákům a studentům od 9 do 18 let. Studenti během 8 sobot v průběhu celého akademického roku navštěvují jednotlivé fakulty aby si vyzkoušeli, jaké je tam studovat.

29. 3. 2023

V sobotu 25. března 2023 se studenti podívali i k nám na Fakultu sportovních studií MU, současně také na Přírodovědeckou fakultu MU a CEITEC MU. Na naší fakultě na studenty čekala nabídka pěti různých aktivit (každá pro jinou věkovou kategorii) vedených našimi akademiky a studenty. Nadšenci do počítačových technologií se mohli účastnit interaktivní přednášky „Sport – nesport. Co je vlastně esport?“, ti, kteří se chtěli vzdělat v první pomoci mohli přijít na program „Zdravotník/záchranář aneb jak neztratit hlavu, když se něco pokazí“ a pro ty, kteří si chtěli zacvičit a protáhnout se, byl připraven program „Balanční cvičení a rovnováha“. V nabídce byla také přednáška „Kdo leží, neběží aneb agrese ve sportu“ a workshop „I chůze může být věda“, kde studenti zkoumali své chodidlo a jeho pohyb.

Podívejte se na fotografie z tohoto dne:​