Praxe studentů Erasmu

Studenti Erasmu, kteří se přihlásili do kursu e037 – Sports volunteering of handicapped absolvovali praxi, která je podstatnou součástí tohoto kursu po bloku teoretického základu na fakultě. Ve dnech 4.–6. 11. 2022 působili jako dobrovolníci při národním turnaji ve stolním tenise organizace Speciálních olympiád ČR ve Dvoře Králové.

9. 12. 2022 Hana Válková

Studenti Erasmu z kursu e037 – Sports volunteering of handicapped s prof. Hanou Válkovou.

Mimo typické pomocné doprovodné práce zastávali pozice sparring-partnerů při rozcvičování sportovců a jako pomocní rozhodčí. Ovšem hlavní jejich pozice byla při šetření programu Zdravý atlet (vedoucí pro SO-ČR je Marta Gimunová), který letos sestával z hodnocení obecné fyzické zdatnosti. Kurz pokračoval prezentacemi studentů, v nichž analyzovali publikace s tématikou „volunteering“ a přednesli osobní zpětné hodnocením kurzu – vlastní sebereflexi se srovnáním situace v jejich domácích podmínkách. Kurz byl zakončen předáním certifikátů účastníka dne 1. 12., který je potvrzen kooperací mezi SO-ČR a FSpS MU.

Foto: Speciální olympiáda Česká republika