Otevřeli jsme fakultu během Noci vědců

Jak jsou na tom s rovnováhou a orientací v prostoru, jak rychle dokáží reagovat na pohybující se objekt, zda chodidlem poznají, na čem stojí, jak se dokáží pohybovat a dorozumívat bez jednoho ze smyslů a mnoho dalšího se mohli dozvědět návštěvníci naší fakulty v rámci Noci vědců.

3. 10. 2022

Fakulta sportovních studií se i letos zúčastnila celoevropské akce Noc vědců, která otevírá dveře mnoha jindy nepřístupných vědeckých budov široké veřejnosti. V Česku se již tradičně jednotlivé zúčastněné organizace spojily pod ústředním tématem, kterým pro letošní ročník bylo „VŠEMI SMYSLY“. Na FSpS byla připravena čtyři stanoviště s různými zaměřeními, na nichž se návštěvníci mohli setkat nejen s předměty naší výukové i vědecké činnosti, ale i se samotnými akademiky i studenty, kteří je aktivitami provedli.