Oslavili jsme 20 let fakulty na OPEN SPORT FESTIVALU

V sobotu 18. června 2022 jsme spolu s veřejností, studenty, absolventy i zaměstnanci oslavili 20 let od založení Fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity bohatým programem plným sportu.

22. 6. 2022

Děkan fakulty PhDr. Jan Cacek, Ph. D. se sportovci Ondřejem Moravcem, Jiřím Procházkou a Tomášem Hronem.​

Celým dnem provázeli odborníci i známé tváře – moderátor Tonda Kala z Rádia Krokodýl vyzpovídal čerstvého šampiona UFC a našeho absolventa Jiřího Procházku, kickboxera Tomáše Hrona a trojnásobného olympijského medailistu v biatlonu Ondřeje Moravce, s nimiž pak proběhla i autogramiáda a focení.

Program pro dospělé odstartoval lekcemi sebeobrany, pilates a nordic walkingu, následovaly hodiny vinyasa, yin či fitness jógy pro protažení i posílení těla, výuka tance v rytmech Latinské Ameriky nebo kondiční lekce Total body work. Návštěvníci také využili možnosti zahrát si badminton či stolní tenis a vyzkoušeli si elektrokola LEVIT.

I děti měly o zábavu postaráno celý den. Na prostranství před fakultou sbíraly body z deseti různých stanovišť do své Karty malého sportovce a vyzkoušely si tak třeba chůzi na chůdách, opičí dráhu či hod talířem. Souběžně také probíhaly lekce street dance, parkouru a in-line bruslení. Na závěr dne si pak děti zasoutěžily v běhu na 100, 200 a 300 m a odnesly si medaile i další odměny.

Návštěvníci měli také možnost zúčastnit se workshopu Pohyb hravě a zdravě, plného netradičních pohybových aktivit s různými pomůckami a partnerské akrobacie. Pro absolventy byly připraveny dvě přednášky – Mgr. Marian Dvořák se zabýval problematikou hodnocení a známkování tělesné výchovy na 2. stupni ZŠ a Mgr. Ivana Klimešová se zaměřila na ropeskipping a jeho využití v hodinách TV.

Celý den byly otevřeny i naše laboratoře a ambulance a návštěvníci tak měli možnost zdarma absolvovat InBody vyšetření, díky němuž zjistili složení svého těla, a spirometrické vyšetření, v němž si změřili kapacitu svých plic a porovnali ji se světovými vrcholovými atlety. A když přišel hlad nebo žízeň, postaral se o to catering z Team caffé a Crazy Chef´s food truck.

Tímto bychom chtěli poděkovat všem návštěvníkům, organizátorům, dobrovolníkům i partnerům, že s námi oslavili 20 let naší fakulty.