Ocenili jsme nejúspěšnější brněnské akademické sportovce za rok 2022

V rámci Plesu Sportovců a pod záštitou rektora Masarykovy univerzity proběhlo ve čtvrtek 23. března 2023 Vyhlášení nejúspěšnějších brněnských akademických sportovců, kde bylo oceněno celkem dvanáct sportovců z pěti brněnských vysokých škol.

28. 3. 2023

Ceny byly předány z rukou rektora Masarykovy univerzity prof. MUDr. Martina Bareše, Ph.D., prorektora pro transfer znalostí Vysokého učení technického v Brně doc. Ing. Jana Pěnčíka, Ph.D., prorektora pro strategii, udržitelnost a účelovou činnost Mendelovy univerzity v Brně, doc. Ing. Martina Klimánka, Ph.D., přednosty Ústavu tělesné výchovy a sportu Veterinární univerzity Brno, Mgr. Jiřího Chodníčka a staršího asistenta Centra tělesné výchovy a sportu Univerzity obrany, maj. Mgr. Tomáše Novohradského, Ph.D.

Za Masarykovu univerzitu obdrželo cenu 5 sportovců – rychlobruslařka Veronika Antošová (FSpS), plavkyně Marika Surová (FSpS), basketbalistka Bc. Barbora Peštálová (FSS), ploutvová plavkyně Adéla Švomová (ESF) a karatista Bc. Matteo Tamborlani (ESF).

Za Vysoké učení technické v Brně byli oceněni 4 sportovci – sportovní lezec Šimon Potůček (FAST), biatlonista a lyžařský orientační běžec Ing. Ondřej Vystavěl (FAST), orientační běžec Martin Roháč (FCH) a triatlonista Bc. Tomáš Kříž (FEKT).

Z Mendelovy univerzity byla oceněna beach volejbalistka Bc. Daniela Resová (AF), z Veterinární univerzity Brno sportovní šermíř Adam Osička (FVHE) a z Univerzity obrany judista čet. Jan Mašek (FVT).

Děkujeme partnerům večera – Decathlon Brno Modřice a Emilova produkční, z.s.

Fotografie: Antonín Nguyen