Polytechnic Institute of Leiria

Studijní pobyty: 1 student/ka Bc/Mgr
Délka pobytu: maximálně 1 semestr
Jazyk: angličtina B1, portugalština B1

Výukové pobyty: 1 vyučující (5 dní)

Zkušenosti studentů

Barbora Martinková

Absolventka Mgr. oboru Učitelství tělesné a občanské výchovy pro základní a střední školy
Polytechnic Institute of Leiria, Portugalsko, jaro 2019

Erasmus v Portugalsku byla moje druhá zkušenost se studiem v zahraničí. Po prvním Erasmu v Turecku jsem věděla, že se někam ještě musím vydat. A naskytla se možnost studovat na Polytechnické univerzitě ve středním Portugalsku – RÁJI SURFAŘŮ - ve městě Leiria. A opět to byla skvělá zkušenost. Člověk se tu naučí trpělivosti a po nějakém čase si přivykne na pohodový vysmátý životní styl Portugalců. Pro zdokonalení jazyka jsem na univerzitě měla možnost kurzu s rodilým mluvčím, v nabídce jsou i základy portugalštiny pro cizince. Nezapomenutelným zážitkem byl surf, kterému jsem se po celý semestr věnovala. Učitelé jsou vstřícní a vztahy se studenty mají všeobecně velmi přátelské. Portugalsko je atraktivní místo pro cestování, projeli jsme na příklad celé jižní pobřeží, navštívili Španělsko a opice na Gibraltaru. Ceny jsou srovnatelné s našimi. Krom toho, že za čerstvou rybu zaplatíte klidně 1,20€. Díky pobytu jsem potkala spoustu zajímavých lidí z různých koutů světa, navíc mám super položku v CV.