Vědecká práce Mgr. Bc. Kateřiny Jenčíkové byla oceněna jako nejlepší odborná práce na konferenci v Zadaru

Velký úspěch slavila se svou vědeckou prací studentka doktorského studia na Fakultě sportovních studií Masarykovy univerzity Mgr. Bc. Kateřina Jenčíková, která se zabývá zkoumáním vlivu nošení školních tašek na zdraví dětí a to jak ve vítězné práci, tak i v rámci své disertační práce.

29. 7. 2022

Článek IMPACT OF SCHOOL BAGS ON HEALTH OF PRIMARY SCHOOL CHILDREN je výsledkem celoroční spolupráce naší fakulty, resp. katedry kineziologie, s fakultou kineziologie v Záhřebu v čele s prof. Mariem Kasovićem. V rámci této spolupráce se řeší i další projekty, zabývající se problémy jiných specifických skupin populace (senioři, policisté aj.).

Jenčíková a Kasović svou práci prezentovali na Mezinárodní vědecké a odborné konferenci Kinesiology in Europe, která se uskutečnila v rámci třicátého ročníku letní školy kineziologů v Chorvatské republice. Akce proběhla na přelomu června a července v Zadaru (2022) a zúčastnilo se jí na 450 kineziologů ze všech oborů kineziologie. Celkem bylo prezentováno 218 vědeckých a odborných prací z oboru kineziologie. Práce Jenčíkové a Kasoviće byla Chorvatskou kineziologickou aliancí ohodnocena jako nejlepší odborná práce (best scientific paper) v mezinárodní sekci.

Celý článek si můžete přečíst v odkazu níže (strana 595).

IMPACT OF SCHOOL BAGS ON HEALTH OF PRIMARY SCHOOL CHILDREN