Úspěchy na 10. mezinárodní vědecké konferenci o kineziologii

Minulý měsíc se členové naší fakulty zúčastnili 10. mezinárodní vědecké konference o kineziologii v Opatiji v Chorvatsku. Tato konference, jedna z nejvýznamnějších v Evropě, která se týká sportu a zdraví, shromáždila výzkumníky z celého kontinentu, aby sdíleli a diskutovali o nejnovějším výzkumu v oblasti kineziologie, sportovní vědy a souvisejících oborů. Naše fakulta je hrdá na to, že je partnerskou institucí této prestižní události.

25. 10. 2024 Ana Carolina Paludo

Konference poskytla cennou příležitost seznámit se s inovativním výzkumem, který se provádí po celé Evropě. Výzkumníci představili širokou škálu témat souvisejících se sportem, cvičením a zdravím prostřednictvím ústních prezentací a plakátů. Naše fakulta se významně podílela na této akci prezentacemi o klíčových výzkumných oblastech, jako jsou ženské sportovkyně, kineziotaping, strojové učení a prevalence zranění. Sdílení tohoto výzkumu umožnilo našemu týmu zapojit se do širší vědecké komunity, získat konstruktivní zpětnou vazbu a podpořit spolupráci.

Účast na konferencích jako je tato je velmi doporučována všem výzkumníkům, zejména doktorandům. Prezentace výzkumu, ať už ve formě ústních referátů nebo posterů, není pouze způsobem, jak šířit poznatky, ale také nezbytným krokem v profesním rozvoji. Pomáhá rozvíjet komunikační a prezentační dovednosti, zejména při oslovování mezinárodního publika v angličtině, která je jazykem většiny konferencí. Tyto prezentace nabízejí mladým výzkumníkům šanci prokázat své schopnosti a rozvíjet se v akademické oblasti.

Náš doktorand Adam Wagner vynikl na konferenci a získal druhé místo v 5. Miloš Mraković Young Researchers Award za svou posterovou prezentaci na téma ženských sportovkyň. Tato cena, zřízená k poctě úsilí mladých výzkumníků v kineziologii a souvisejících vědeckých oborech, uznává kvalitní výzkum mladých vědeckých pracovníků. Kandidáti na Miloš Mraković Young Researcher Award prezentují svůj výzkum buď jako ústní prezentace, nebo plakáty, přičemž vítěze vybírá komise. Adamův úspěch svědčí o kvalitě a vysokých standardech naší fakulty, a jsme na něj opravdu hrdí.

Doporučujeme našim členům fakulty a studentům, aby se aktivně zapojovali do takových konferencí, protože nabízejí jedinečné možnosti k učení a pomáhají prezentovat kvalitní výzkum, který na naší instituci vzniká.