Studenti navrhli propagaci závodu Roztoč kola pro Fenix

Studenti fakulty sportovních studií, 2. ročníku navazujícího magisterského studia specializace Management sportu, v rámci předmětu Propagace a média, každoročně uplatňují své nabyté teoretické zkušenosti z výuky a své kreativní nápady při zpracování propagace na zadané téma z praxe. Letos v rámci spolupráce s ParaCENTREM Fenix, pod vedením dr. Kampasové a dr. Racka, navrhli propagaci červnové akce Roztoč kola pro Fenix. Jedná se o charitativní virtuální závod, kde finanční výtěžek ze závodu půjde na podporu fyzioterapie pro klienty ParaCENTRA Fenix s poškozením míchy.

31. 5. 2023

V rámci řešení propagace závodu studenti spolupracovali ve skupinách a na základě definování Positioningu akce připravili Media plán s konkrétními výstupy. Svoje práce pak následně veřejně prezentovali zástupci ParaCENTRA Fenix v rámci ukončení předmětu. Měli tak možnost upevnit si i své prezentační dovednosti.

Jitka Kampasová, pedagožka fakulty, upřesňuje spolupráci: „Každá skupina studentů přišla s něčím originálním. V návrhu komunikace se jednalo např. o zpracování příspěvků formou příběhů klientů či formou krátkých videí obsahujících upoutávku na závod. Kromě grafického návrhu studenti také vytvořili slogany týkající se nejčastěji pomoci druhým lidem jako např. Roztáčej, překonávej, pomáhej nebo Kilometry, které mění svět.“
Studenti navrhli také např. reklamní předměty, které by mohlo ParaCENTRUM Fenix v budoucnosti zařadit mezi své propagační předměty. Ty je možné si zakoupit na oficiálním zahájení závodu. Mezi navržené propagační předměty patřily různé cyklistické doplňky, vlastní navržená klíčenka, náramky a mnohé další tipy.

Studenti přišli také se zajímavými nápady, jak přilákat do závodu mladé lidi a jakou formou by mohlo proběhnout zakončení závodu.
„Mezi nápady, jak přilákat mladé lidi do závodu patřila nejčastěji forma propagace na sociálních sítích, spolupráce s FSpS v rámci různých předmětů, získání podepsaného dresu od ambasadora závodu, obdržení některých cen také losováním ze všech účastníků závodu, zařazením různých soutěží např. o nejlepší fotku ze závodu či zařazením tomboly ze startovních čísel závodníků. S čímž úzce souvisela také studenty navrhovaná zakončení závodu (např. formou galavečeru či jiné společné akce),“ doplňuje Jitka Kampasová.
Dále pak pokračuje: „Mezi nápady navíc patřily např. využití dotace města Brna-střed na realizovanou akci, vytvoření vlastního loga závodu, získání účasti firem prostřednictvím formy protihodnoty děkovného spotu, od některého z klientů z ParaCENTRA Fenix, který by si firma mohla umístit na svoje webové stránky či zařazení další registrační kategorie do závodu s názvem Partička.“

Paní Michaela Arientová, fundraiser ParaCENTRA Fenix, komentuje výstupy našich studentů: „Ráda bych poděkovala všem denním a dálkovým studentům, kteří se zapojili do přípravy marketingové strategie pro charitativní projekt ParaCENTRA Fenix Roztoč kola pro Fenix. Při přípravě letošního ročníku jsme se inspirovali návrhem studentů, jak akci propagovat, líbil se nám nápad oslovit sportovní kluby, fitness a centra volnočasových aktivit. Rozhodli jsme se zrealizovat studenty navrženou 14denní výzvu, která bude spuštěna na našem Instagramu a potrvá po celou dobu závodu.
Z prezentací studentů budeme ale čerpat i při přípravě budoucích ročníků, využijeme navržených dotací, inspirujeme se při výběru reklamních předmětů a přidáme kategorii pro studenty s dobrovolným vstupným. Největší změnou, ze které jsme také nejvíce nadšeni je zorganizovat místo symbolického startu Závěrečný den s Fenixem s cílovou rovinkou, předáním cen vítězům a poděkováním všem účastníkům a sponzorům.
Děkuji za skvělé nápady a inspiraci a budu se těšit na další případnou spolupráci.“

Nápady a výsledky práce studentů MUNI SPORT můžete vidět, pokud se zapojíte do virtuálního závodu Roztoč kola pro Fenix.

Roztoč kola pro Fenix
Je charitativní virtuální závod, který letos startuje 3. června 2023 na Mezinárodní den jízdního kola a trvá do 17. června 2023. Výtěžek ze startovného poputuje na dofinancování fyzioterapie klientů po poškození míchy.
Můžete jezdit na kole, koloběžce, rotopedu, na bruslích, handbiku, vozíku s přídavnými kolečky nebo běhat za kočárkem. Závodit můžete sami, v týmu, s kamarády nebo s rodinou, kdykoliv a kdekoliv!
Jak se zapojit do závodu a pomoci klientů centra zjistíte na webu závodu Roztoč kola pro Fenix.