Stáž: Výuka TV v Německu

V týdnu 25. -29. 10. se několik akademiků, učitelů z partnerských škol a studentů Mgr. studia zúčastnilo v rámci projektu ZIP stáže na vybrané základní škole v německém Mnichově.

1. 11. 2021 Alena Skotáková

Navštívili jsme základní školu Jules Verne Campus, kde se snaží žáky motivovat ke zdravému životnímu stylu. Kromě skvělých obědů včetně salátového baru tu kladou velký důraz na pohybové aktivity. Tělesnou výchovu mají každý den a my jsme si mohli ověřit, že je to znát na nadšení dětí do jakékoliv pohybové aktivity, fyziognomii těla i na jejich úrovni motorických schopností.

Naším úkolem bylo sdílení dobré praxe, hospitace na hodinách tělesné výchovy a diskuse s německými kolegy o rozdílných přístupech v tělesné výchově v obou zemích. Jelikož někteří místní učitelé onemocněli, odvedli jsme nakonec společnými silami několik hodin tělesné výchovy. Pro nás pro všechny to byl velký zážitek, zjistili jsme mimo jiné, že jsme mistři improvizace a nemusíme se stydět za své učitelské dovednosti.

V nabitém programu jsme stěží hledali prostor na volný čas. Nemohli jsme ale samozřejmě cestou po místních pamětihodnostech a olympijském parku odolat tradičním bavorským nápojům a jídlům. Vzorně jsme také fandili na basketbalovém zápase Bayern Mnichov a Mailand Milan.

Náš úžasný tým akademiků, učitelů z partnerských škol a dvou studentů Mgr. studia tak naprosto skvěle reprezentoval fakultu sportovních studií.

Za FSpS p. prof. Válková, p.doc. Janíková a dr. Skotáková, za partnerské školy Mgr. Zacharová ze ZŠ Šlapanice, Mgr. Flídrová ze ZŠ Sirotkova a Mgr. Kučera ze ZŠ Horácké náměstí, za studenty Bc. Klímová a Bc. Fröml.