Regionální hry Speciální olympiády v Brně: Sportovci čelili nepřízni počasí

Osmý ročník Regionálních her Speciální olympiády, pořádaný 7. května v Brně, byl poznamenán dobrodružstvím, a to díky nepříznivému počasí, které sportovce i organizátory provázelo po celý den. Nicméně, i přes tyto meteorologické výzvy se na sportovním areálu Pod Palackého vrchem sešlo přes sto sedmdesát statečných soutěžících, kteří se pustili do soutěží v atletických disciplínách a přizpůsobivých sportech.

20. 5. 2024 Milena Strachová

Tyto hry, konané pod záštitou Českého hnutí speciálních olympiád, zahájil děkan Fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity Jan Cacek, který převzal čestnou roli patrona. Celou akci pořádali studenti prvního ročníku navazujícího studijního programu Management sportu v rámci svých oborových praxí. Tímto způsobem získávají cenné praktické zkušenosti a dovednosti v oblasti sportovního managementu.

Kladné recenze, například od Veroniky Čumplové, místopředsedkyně Rady spolku ČHSO, SK Pyšely, nejlépe vystihují celkovou atmosféru a profesionalitu, s jakou studenti k akci přistoupili. Přiložené fotografie a video zachycují radost a nadšení všech přítomných na atletickém stadionu, ilustrující vzácné okamžiky, které ukazují důležitost inkluzivního sportu a jeho pozitivní dopad na jednotlivce s mentálním postižením.

Moc děkujeme za další ročník Regionálních závodů SO, kterých jsme se opět zúčastnili, i když do regionu nespadáme a počasí závodům úplně nepřálo. Celková organizace byla bezproblémová, vše probíhalo v přátelském a profesionálním duchu. (...) Naši sportovci odjížděli spokojení, s úsměvem na tváři a nejen s medailemi, ale i s množstvím dárků od sponzorů akce. Už se zase těší na svou reprezentaci v příštím ročníku.“

REPORTÁŽ (STISK.ONLINE)

Hladký průběh her by nebyl možný bez velké podpory těch, kteří je finančně či materiálně podpořili. Poděkování patří tradičně brněnským Teplárnám, Decathlonu a STAREZ – SPORT, Městské části Brno - Královo Pole, a také společnostem VECOM zdvihací zařízení, FIWA s.r.o., VERVA GROUP s.r.o., VS-top s.r.o., EP Rožnov a.s., GHV Trading s.r.o., BENTEL Transport s.r.o., NAIPRO s.r.o., PREFAST CZ s.r.o., Semso Tec Czech s.r.o., a dalším, kteří jakýmkoliv způsobem přispěli k realizaci Regionálních her Speciální olympiády.