Přivítali jsme zahraniční hosty

V uplynulém týdnu naši fakultu navštívilo několik zahraničních hostů. Prostřednictvím podpory strategického řízení Masarykovy univerzity u nás přednášeli odborníci z universit v top 300 – dr. Tania Lima Bastos z University of Porto (QS 253), prof. Martin Lames z Technical university Of Munich (QS 37) a prof. Arnold Baca z Universität Wien (QS 130). Školící pobyt přes program Erasmus+ u nás absolvoval dr. Kris Zwemmer.

17. 5. 2024 Michal Kumstát

Na doktorské studium zaměřené přednášky kolegů z Mnichova a Vídně byly věnovány aktuálním tématům diagnostiky a analýzy sportovního výkonu, např. vědecko-výzkumné perspektivy a využití umělé inteligence ve sportovních vědách. Analýza sportovního výkonu je jedním z klíčových vědecko-výzkumných záměrů katedry SPORT. Odborný program připravil doc. Jiří Zhaněl.

Dr. Tania Lima Bastos v rámci výuky studentům přednášela problematiku paralympijských her se zaměřením na organizaci a přípravu Paralympijských her v Paříži 2024. Ve své vědecké praxi se dr. Bastos zaměřuje práci s lidmi s postižením, pohybové aktivity osob s psychiatrickými diagnózami, psychologické otázky přípravy sportovců s postižením a inkluzi v tělesné výchově. Odborný program zastřešovala dr. Alena Skotáková z katedry EDUC.

Školící pobyt absolvoval také kolega z partnerské univerzity Inholland University of Applied Sciences dr. Kristiaan Zwemmer. Právě nizozemská universita byla hlavním iniciátorem BIP kursu, který již několik let studentům nabízíme. Pro hosta z partnerské univerzity bylo inspirativní vnímat inovativní přístupy ke vzdělávání, studijní agendě anebo mezinárodním příležitostem, které studenti FSpS mají.