Měření lezce Adama Ondry

4. 7. 2018

Koncem června proběhlo na Fakultě sportovních studií Masarykovy univerzity měření sportovce Adama Ondry, absolventa Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity. Adam Ondra je přední český lezec, který patří mezi deset nejlepších světových lezců na obtížnost. Stal se 3x mistrem světa ve sportovním lezení a trojnásobným mistrem České republiky. Získal 4x titul Salewa Rock Award, titul Sportovec roku, Horolezec roku a další ocenění...

Měření ve sportovních laboratořích FSpS proběhlo za účelem zmapování kinematických a dynamických charakteristik vrcholového sportovce provedených prostřednictvím izokinetické dynamometrie (přístroj pro měření síly větších svalových skupin) a podobarografie (přístroj pro dynamické měření tlaků na chodidle) s cílem prokázání adaptace organismu na vykonávanou specifickou zátěž vrcholového sportovce.

Foto: archiv FSPS