Matěj Peňáz přivezl z Thajska zlatou medaili

16. 8. 2018

Koncem července se konalo ve thajském městě Pattaya první Akademické mistrovství světa v muaythai. Student trenérství na Fakultě sportovních studií Masarykova univerzita, byl jedním ze dvou sportovců reprezentačního týmu Česká Muaythai Asociace, z.s., které vyslala Česká asociace univerzitního sportu. Domů se Matěj vracel se zlatou medailí.

V prvním utkání Matěj porazil francouzského soupeře Arroufa Anisse. V dalším souboji, tentokrát finálovém, zdolal turka Serdara Yigit Eroglu. Matěj ve vyrovnaném utkání vybojoval zlato o jeden bod. Po zápase však musel odjet do nemocnice, aby si nechal ošetřit šrám v obličeji….

Matěj je odchovanec Fight club Nové Město na Moravě, v současnosti trénuje v Jetsaam Gym Brno. Letos v dubnu získal v Brně profesionální titul mistra Evropy thajské asociace WMC v muaythai. Od března 2016 zůstává v muaythai i v K1 neporažen, a to jak na české, tak i mezinárodní scéně.

Blahopřejeme!

Foto: Česká Muaythai Asociace