COIL kurzy propojují studenty z různých zemí

Collaborative Online International Learning (COIL) je typ vysokoškolských kurzů, ve kterých se v online prostředí potkávají studenti z různých zemí a který umožňuje studentům kromě získání nových znalostí podle konkrétního zaměření kurzu i vyzkoušet si práci v mezinárodních skupinách online. Náplní kurzů je především společná práce studentů z různých zemí na zadaných projektech, aby studenti získali co nejvíce zkušeností s mezinárodní spoluprací a získali přehled o mezikulturních rozdílech.

10. 1. 2022 Marta Gimunová

Předmět Ergonomics and Its Anatomical Basis vznikl ve spolupráci s dr. Thais Pausada García z univerzity A Coruña ve Španělsku. Tohoto kurzu se zúčastnily 4 studentky z FSpS MU a 21 studentů z Faculty of Health Science, University ofCoruña, kteří byli rozděleni do pěti týmů. První a poslední hodina proběhla přes videohovor v MS Teams, jednotlivé úkoly pak byli zadávány v aplikaci padlet, kam studenti úkoly i odevzdávali. Jednotlivé týmy se samy musely domluvit na čase a aplikaci, přes kterou se spojí a vypracují zadané úkoly. Podle závěrečného dotazníku toto byl pro účastníky jeden z nejnáročnějších úkolů v průběhu celého kurzu spolu s dodržováním stanovených termínů pro odevzdání úkolů. Nevýhodou průběhu prvního semestru tohoto předmětu byl malý počet českých studentů. Pokud by počet českých a španělských studentů byl vyrovnaný, bylo by možné zadávat úkoly v menších skupinkách, nebo ve dvojicích, aby domluva na čase a aplikaci pro online spolupráci byla jednodušší.

A jak tento COIL kurz hodnotili studenti?

It has been a pleasure participating in this project, i have really enjoy the experience. Althought, there was many difficulties to stay in touch and fix the dates to do the tasks.

I was working with two teams. The most difficult thing would be to match our schedules. It sometimes felt like we work in different timezones. :D Also I had a personal problem with MS Teams because most of the messages didn't come through and I haven't seen conversation in our group chat.

We need more participants from the other country to be able to integrate better

Během podzimního semestru 2022 předmět neproběhne z důvodu dlouhodobé zahraniční stáže Thais. Předmět zkusíme znovu otevřít během podzimního semestru 2023.