Co vás čeká a nemine: Zimní kurzy

Chystáte se studovat na Fakultě sportovních studií Masarykovy univerzity? Připravte se, že kromě výuky v univerzitním kampusu a na přilehlých brněnských sportovištích vás čeká také několik povinných kurzů. To znamená spoustu potu, někdy i bolesti, ale především nezapomenutelných zážitků. Podívejte se na přehled těch, které vás čekají v zimě. Přečtěte si zážitky a zkušenosti studentů a studentek, kteří mají tyto výjezdy za sebou.

31. 1. 2022

BĚŽKY

Rozhodli jste se pro studium bakalářského studijního programu Tělesná výchova a sport (specializace Regenerace a výživa ve sportu, Management sportu, Speciální edukace bezpečnostních složek a Trenérství) nebo Osobní a kondiční trenér? Pak vás hned v prvním semestru čekají dva povinné zimní kurzy. Tím prvním je Běžecké lyžování, které absolvujete pod nejvyšším vrcholem Jeseníků.

Kurz běžeckého lyžování, rok 2014. Převlékání v mrazu, vánici a s pokynem, že chata Švýcárna je támhle tím směrem a ve 13 h začíná výcvik bylo k nezaplacení. Zvláště pro ty, kteří na běžkách stáli poprvé. Nebo pro ty, kteří měli šupiny,“ vzpomíná s úsměvem absolvent Ondra, který i přesto kurz popsal jako „fantastickej“. Rada č. jedna, teple se přiobléct už před výstupem z autobusu. Nezačali jsme zrovna zvesela, ale veřte, že i vy budete z kurzů odjíždět s úsměvem a hromadou vzpomínek. Nezapomeňte, že většina studujících je na tom stejně jako vy.

Běžecké lyžování pak čeká i magisterské studenty Učitelství TV pro základní a střední školy.

SJEZD

Stejné studijní programy, stejný scénář. Hned v prvním semestru ještě běžky vyměníte za lyže. Kurzy sjezdového lyžování se odehrávají v italském Piancavallo nebo rakouském Saalbach-Hinterglemm.

„Byli jsme na kurzu sjezdového lyžování v Itálii v Piancavallu. Počasí bylo úžasné, sjezdovky poloprázdné, což nás mile překvapilo. Další překvapení, které už tak milé nebylo, byly ceny pití (samozřejmě nealko) na sjezdovkách. 3 € za 330 ml plechovku coly nebo fanty je dobrý přestřel. Druhé nemilé překvapení byly snídaně. To byly opravdu hodně o ničem. Každopádně instruktoři v družstvech byli skvělí, společnost byla skvělá a doporučuji zkusit spát pod širým nebem, je to opravdu unikátní zážitek,“ shrnuje kurz student TVS Petr.

Letošní lyžák popsal i student Štěpán: „Kurz sjezdového lyžování v Piancavallu předčil má očekávání! Byla to jedna velká jízda, jak už to bývá u akcí s FSpS zvykem. Během dne jsme se všichni v rámci několika výkonnostních skupin zdokonalovali na svahu za přítomnosti těch nejlepších instruktorů. Lyžařský areál v Piancavallu je dost velký a velice pestrý, takže na svahu jsme trávili co nejvíce času, než přestali jet lanovky. Nálada neupadala ani mimo sjezdovky a v zábavě se pokračovalo také na hotelu. Zde nám byla k dispozici společenská místnost s ping-pongem, stolním fotbálkem anebo kulečníkem. Nic by ale nebylo takové bez skvělých lidí z naší fakulty a toho, co nás spojuje – chuť se bavit sportem.“

Magisterské studenty Učitelství TV pro základní a střední školy čeká i kurz Snowboarding. Na pětidenní kurz se letos vyráží 8. února 2022. I tentokrát můžete na našem Instagramu sport_muni sledovat takeover, kdy vám studentka Klára ve stories představí jeden den na kurzu.

Foto: Štěpán Stloukal

KONDICE

Ranní intervalový trénink v mínusových teplotách, dopolední kruhový trénink v posilovně, po obědě výběh na běžkách a se soumrakem výšlap na Červenohorské sedlo – i tak může vypadat jeden den na kurzu Kondiční trénink v zimních podmínkách, který čeká v prvním semestru všechny studenty magisterského programu Kondiční trénink a aplikované kineziologie. Kurz se koná na českých horách, letos ve Sporthotelu Kurzovní pod Pradědem.

Budoucí studenti a studentky sportovky, slibujeme, že se máte na co těšit! Děkujeme všem za sdílení fotografií a zážitků. I nadále na Instagramu označuje @sport_muni, ať vidíme, jak se máte.